سوالات متداول

تلویزیون
یخچال
ماشین لباسشویی
پکیج گرمایشی
ماشین ظرفشویی
سیم برق به تلویزیون متصل می باشد . پریز چک شود ، از سه راهی دیگری استفاده شود ، دوشاخه چک شود ،بعضی تلویزیون ها رویخود تل.یزیون ، کنار سیم برق یک دکمه روشن و خاموش دارند. دکمه روشن و خاموش چک شود . با دکمه های دستگاه ، دستگاه را روشن نمایید .
صدای دستگاه را بیشتر کنید تنظیمات صدای دستگاه را بررسی نمایید . چک کنید تا فیش هدفون به دستگاه متصل نباشد .بعد بر روی بقیه ورودی ها ازمایش کنید اگه بر روی بقیه ورودی ها صدا داشت ، احتمالا کابل های دستگاه جانبی معیوب می باشد.
شبکه دیگری را آزمایش کنید ، در صورتی که منوی دستگاه مشخص می باشد باید دئباره کانال یابی کنید و یا یک ورودی دیگر به دستگاه متصل نمایید و کابل آن را نیز چک کنید- تنظیمات تصیر دستگاه را بررسی نمایید
تلویزیون را از برق جدا نموده و بعد از 10 دقیقه دوباره به برق متصل نمایید. اگر همچنان دستگاه صدا داشت اما تصویر نداشت و حتی منوی دستگاه نیز مشخص نبود ، نیاز به مراجعه سرویسکار ما می باشد
بررسی کنید تا مانعی بین شما و تلویزیون نباشد . جهت قطب های باتری بررسی شود. دوربین موبایل را فعال نموده و کنترل را رو به دوربین موبایل بگیرید و دکمه های کنترل را فشار دهید . اگر نور خفیفی در صفحه نمایش موبایل مشاهده نشد ، کنترل و یا بانری آن ایراد دارد و اگر نور خفیف مشاهده شد ، تلویزیون معیوب می باشد
معمولا این اتفاق به خاطر تایمر هایی هست که در دستگاه وجود دارد. تمامی تایمر ها را در منوی تلویزیون خاموش نمایید.خرابی کنترل و خرابی لامپ های کم مصرف داخل اتاق نیز موجب می شود که دستگاه تصور کند شما فرمان خاموش شدن داده اید. لامپ کم مصرف را جدا کنید و باتری کنترل را جدا کنید . اگر دستگاه باز هم خاموش شد ، نیاز به مراجعه سوریس کار ما می باشد
در صورتی که دکمه منوی کنترل را فشار دادید و منوی دستگاه مشخص بود ، ایراد از دستگاه جانبی مخصوصا رسیور شما می باشد که باید با سرویس کار رسیور خودتان تماس بگیرید. ما خدمات رسیور ارائه نمی کنیم. اگر منو مشخص نشد که نیاز به مراجعه سرویسکار ما می باشد.
این مورد طبیعی می باشد و اگر بیشتر از 5 دقیقه طول کشید ، ایراد از دستگاه می باشد.
این ایراد مربوط به کیفیت سیگنال می باشد و باید آن کانال را از فرکانس دیگری دریافت کنید و همچنین جهت انتن و ارتفاع آن را تغییر دهید
در صورتی که این خط برای تمام ورودی ها وجود داشته باشد ، با دستگاه هایی که جدیدا تولید شده و ما نییز آن را داریم دستگاه شما قابل تعمیر می باشد. پس درخواست خودتان را در سایت ما ثبت نمایید
در منوی دستگاه خروجی صدا را به دساگاه جانبی تغییر دهید ، کابل ها را بررسی نمایید ، دستگاه جانبی را روشن نمایید و بر روی ورودی مورد نظر بروید.
وای فای را از حالت مخفی خارج کنید و دوباره تلاش نمایید.
دستگاه را به اینترنت متصل واز منوی دستگاه ، به روز رسانی خودکار را انتخاب نمایید . با توجه به کندی سرهت اینترنت ، این فراید زمانبر می باشد.
فیش کابل اچ دی ام ای باید به صورت صحیح و تا انتها در محل آن قرار گیرد . تلویزیون را روی ورودی صحیح قرار دهید.
تلویزیون را از برق کشیده و سپس بدنه دستگاه رو با پارچه نرم و مرطوب و بدون پرز تمیز نمایید.
تلویزیون را از برق کشیده و سپس بدنه دستگاه رو با پارچه نرم و مرطوب و بدون پرز تمیز نمایید. در صورتی که تمیز نشد ، شوینده مخصوص آن را تهیه نمایید و از فاصله 20 سانتی متری روی پارچه اسپری و صفحه دستگاه را با حوصله تمیز نمایید.
زمانی که به صورت طولانی مدت از تلویزیون استفاده نمی کنید ، بهتر هست آن را از برق جدا کنیم.
در این گونه مواقع علاوه براینکه دستگاه را از برق جدا میکنیم ، باید کابل انتن را نیز از دستگاه جدا کنید.
برای این کار باید از محافظ صفحه تلویزیون استفاده کنیم که ان تیز ضخامت و کیفیت های مختلفی دارد.
توجه نمایید که هر تلویزیون فرمت های خاصی را پخش می کند و در دفترچه راهنمای هر محصول ، فرمت های قابل پشتیبانی را درج میکنن.
این قابلیت در دستگاه های مختلف ، نام های متفاوتی دارد مانند اتصال هوشمند ، ایینه سازی صفحه ، صفحه آیینه ای ، screen mirror . برای استفاده از این قابلیت باید هم تلویزیون و هم موبای شما این قابلیت را داشته باشد.
ممکن است دوشاخه از پریز آمده باشد و یا شل شده باشد.
کنترل دما بر روی وضعیت صحیح تنظیم نیست،دستگاه در نزدیکی منبع حرارتی قراردارد،باز ماندن طولانی مدت درب یخچال،موار غذایی موجب باز ماندن درب شده و یا مسیر هوای سرد را مسدود کرده اند
سطح زیر یخچال تراز نبوده و یا اشیا خارجی پشت دستگاه قرار گرفته است.
درب دستگاه کمی باز مانده یا مواد غذایی موجب باز ماندن درب شده اند،باز ماندن طولانی درب یا باز و بسته کردن مکرر درب.
کاملا طبیعی بوده و در مکان های مرطوب این اتفاق می افتد.
مواد غذایی دارای بو باید در بسته و یا بصورت بسته بندی قرار بگیرد،احتمالا غذایی در یخچال فاسد شده است.
این گرما طبیعی بود و حاصل کارکرد درست دستگاه می باشد.
اشیا خارجی مانند سنجاق قفلی یا سکه در داخل محفظه شستشو یا پمپ وجود دارد.
حجم زیاد البسه باعث ایجاد صداهای سنگین می گردد و این مورد معمولا عادی است. در صورت ادامه احتمالا تراز دستگاه بهم خورده است.دستگاه را متوقف و لباسها را جابجا کنید.
اتصال شلنگ های تغذیه و تخلیه آب در محل شیر آب دستگاه شل شده است.لوله فاضلاب گرفته.
مواد شوینده زیاد باعث ایجاد کف بیش از حد شده که دلیل رسوب می شود.
فشار آب منطقه کافی نیست، شیر آب کامل باز نشده است، شلنگ آب ورودی تا شده است، فیلتر شلنگ های ورودی آب جرم بسته است.
شلنگ تخلیه تا خورده یا گرفته است، فیلتر تخلیه گرفته است.
دوشاخه برق در پریز قرار ندارد یا شل می باشد.
درب دستگاه را ببندید و بسته شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید.
به دلایل ایمنی پس از چند دقیق بعد از شستشو درب باز می شود.
اگر دو شاخه دستگاه به محافظ برق متصل است آن را جدا نمایید و بصورت مستقیم به پریز بزنید، اگر روشن نشد مصرف کننده الکتریکی دیگری مانند سشوار به آن پریز متصل نمایید اگر روشن نشد ایراد از پریز بوده و مشکل برقی را حل نمایید اگر سشوار روشن شد ایراد از قسمت برد دستگاه می باشد با تکنسین دست به آچار تماس بگیرید.
در صورت هرگونه ارور بر روی پکیج ها ابتدا باید دستگاه را ریست (reset) نمایید. در دستگاه هایی که کیلید و یا ولومی ریست ندارد باید دستگاه را به مدت 5 ثانیه در حالت خاموش نگه داشت سپس عملکرد مورد نظر انتخاب نمود.
متداول ترین ایراد که در اکثر پکیج ها اتفاق می افتد کم شدن بار *(bar) دستگاه می باشد، که توسط شیر پرکن دستگاه می بایستی آبگیری گردد. *بار (bar) : واحد اندازه گیری فشار است که برای مثال معادل 14.7 پی اس آی (PSI) می باشد. 4. چگونه دستگاه را آبگیری نماییم یا بار دستگاه را تنظیم کنیم؟ تمامی پکیج های موجود در بازار رنج کارکرد آنها در بازه 1 الی 1.5 بار می باشد که توسط شیر پرکن زیر دستگاه (جایی که شلنگ ها به پکیج متصل می شوند) آبگیری شده و بعد از اتمام آبگیری از بسته بودن شیر پرکن اطمینان حاصل فرمایید.
ابتدا باید گفت که رنج استاندارد فشار تنظیمی توسط شرکت سازنده اعلام می شود و تنظیمات و اصطحلاک دستگاه در این رنج طراحی شده است. حال اگر بار دستگاه کمتر از 1 الی 1.5 شد تا بازه 0.7 بار دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد ولی زیر 0.7 دستگاه با نشان دادن ارور کار خود رامتوقف می کند. اگر بار دستگاه بیشتر از 1 الی 1.5 بار شود تا 3 بار دستگاه به کار خود ادامه می دهد و بعد از 3 بار دستگاه توسط شیر اطمینان فشار (شیر 3 بار)، تعبیه شده روی دستگاه، آب دستگاه را تخلیه کرده و فشار دستگاه را روی 3 بار نگه می دارد.
پکیج ها مجهز به ایر ونت *(air vent) می باشند که هوای سیستم را از سیکل خارج می کنند و گاهی باعث افت فشار می شوند. اگر این اتفاق به صورت روزانه و یا هفتگی اتفاق بیفتد نشتی در اتصالات پکیج یا لوله کشی و یا رادیاتور ها وجود دارد که باید توسط تکنسین آچار به دست بررسی و برطرف گردد
در اکثر موارد باز ماندن شیر پرکن علت این ایراد می باشد که بعد از بستن شیر پرکن و هواگیری کردن رادیاتور ها تا زمانی که بار دستگاه در رنج استاندارد قرار بگیرد می توان این ایراد را رفع نمود.
در اکثر پکیج ها وضعیت تابستانه 🌞sun و یا زمستانه ❄️win وجود دارد که تنها با قرار دادن دستگاه در وضعیت تابستانه🌞 sum، رادیاتورها خاموش می شوند. در دستگاه هایی که انتخاب فصل زمستانه ❄️ یا تابستانه 🌞ندارند با قرار دادن ولومی رادیاتور به روی صفر 0 و یا off رادیاتور ها خاموش می شوند.
روسوبگیر پلی فسفات همانطور که از نامش پیداست وظیفه جلوگیری از رسوب گرفتن پکیج دارد، مکانیزم کاری آن به زبان ساده این است که با ترکیبی خنثی از رسوب کردن ترکیبات سخت آب بر روی جدار گرم جلوگیری می کند.
تعویض پلی فسفات بستگی به سختی آب شهر محیط مورد استفاده شما دارد. اما بصورت منظم توصیه می شود که هر 6 ماه کارتریج و یا سنگ در پلی فسفات بایستی تعویض گردد تا از رسوب گرفتن دستگاه پکیج جلوگیری کند.
دو حالت نشتی در سیستم وجود دارد: نشتی در سیکل آبگرم که دستگاه به کار خود ادامه می دهد ولی نشتی امکان خسارت خواهد شد. نشتی در سیکل گرمایشی رادیاتور که نشتی در این سیکل باعث کم شدن بار دستگاه و توقف پکیج می شود. بهترین راه حل، بستن شیر قبل از روسوبگیر پلی فسفات که ورودی آب پکیج می باشد و با تکنسین آچار به دست تماس حاصل فرمایید. نمایید
در دستگاه پکیج الزامی در نصب دودکش نیست ولی توصیه جدی می شود که دودکش نصب گردد تا گاز حاصل از احتراق در محفظه احتراق را از محل نصب به صورت استاندارد خارج نماید. نصب پکیج در محیط داخل منزل با دودکش دو جداره امکان پذیر می باشد.
از آنجایی که پکیج در کار کرد تابستانه که فقط در حالت آبگرم کار می کند و آب در سیگل گرمایش (رادیاتور، گرمایش از کف و...) حدود 6 ماه باقی می ماند توصیه جدی می شود که برای راه اندازی سیستم گرمایش حتما از تکنسین آچار به دست درخواست نمایید تا راه اندازی نمایید تا موارد ضروری را بررسی و سرویس نماید تا زمستانی گرم و آرام با پکیج خود سپری نمایید.
الزامی برا تمیز کردن بدنه پکیج از لحاظ سرویس و نگهداری وجود ندارد ولی می توانید با پارچه ای نمدار بدنه خارجی پکیج را تمیز نمایید
زمانی دستگاه گرمایشی متصل به پکیج مانند رادیاتور ها نیاز به هواگیری دارد که انتهای رادیاتور سرد باشد و یا صدای شور شور آب از رادیاتورها به گوش برسد، آن زمان نیاز به هواگیری می باشد. نحوی هواگیری رادیاتور در سیستم متصل به پکیج اینگونه است که ابتدا پکیج را خاموش نمایید بعد از هواگیری رادیاتور ها به مانومتر (نشان دهنده bar پکیج) نگاه نمایید و آنرا بر روی فشار استاندارد 1 الی 1.5 بار تنظیم نمایید.
علت اصلی این بالا نرفتن بار دستگاه پکیج ضعیف بودن پمپ آب شهر موجود در حیاط محل سکونت شما می باشد که معمولا با باز نمودن شیر آب سرد واحد خود و روشن شدن پمپ آب شهر و بالا رفتن بار دستگاه این مشکل را حل نمایید. اگر بار دستگاه بعد از باز کردن شیر پرکن و با زنمودن شیر آب سرد بالا نرفت با تکنسین های آچار به دست تماس حاصل فرمایید.
در مسافرت های تابستان می توانید پکیج را خاموش نمایید. در مسافرت‌های زمستان و یا زمانی که سیستم گرمایشی روشن است اگر کمتر 5 الی 7 روز به مسافرت می روید بهتر است دمای رادیاتور ها کم کنید تا از سرد شدن کامل محل مورد نظر جلوگیری گردد تا سوخت کمتری مصرف شود.
در جاهای سردسیر که امکان یخ زدگی لوله ها و سیستم پکیج وجود دارد توصیه می شود در زمانی که دستگاه را خاموش هم می کنید بار دستگاه تنظیم و برق و گاز آن نیز وصل باشد تا از آسیب های ناشی از یخ زدگی در امان بماند. مکانیزم ضد یخ دستگاه پکیج به این گونه است که اگر دمای سیستم گرمایشی به هر علتی به ۴ درجه سانتی گراد ( این عدد در دستگاه های مختلف متفاوت است) برسید دستگاه شروع به کار و سیستم ضد یخ زدگی اتومات می کند.
اگر در میزان آبگرم خروجی مشکلی ایجاد شود در صورتی که فشار آبسرد خوب است نشان دهنده کیپی در مسیر و یا رسوب گرفتن مسیر آبگرم بهداشتی است. اگر دمای آبگرم بهداشتی سرد و گرم می شود و اگر دمای تنظیمی آبگرم مناسب باشد و فشار پمپ آب شهری یکنواخت بوده و کم و زیاد نشود نیاز است با تکنسین آچار به دست برای سرویس پکیج تماس بگیرید.
در این موارد صدا به همراه کارکرد درست دستگاه است و یا صدا به همراه استاپ کارکرد دستگاه که در هر دو صورت بایستی با تکنسین آچار به دست تماس بگیرید تا رفع ایراد نماید.

*** توصیه مهم برای انتخاب پکیج مناسب با ظرفیت و مساحت محیط و نوع سیستم گرمایش این است که با ارتباط با کارشناسان آچار به دست مشاوره دریافت نمایید ***

سیم برق به تلویزیون متصل می باشد . پریز چک شود ، از سه راهی دیگری استفاده شود ، دوشاخه چک شود ،بعضی تلویزیون ها رویخود تل.یزیون ، کنار سیم برق یک دکمه روشن و خاموش دارند. دکمه روشن و خاموش چک شود . با دکمه های دستگاه ، دستگاه را روشن نمایید .
دوشاخه بدرستی در پریز قرار ندارد ، دو شاخه را بررسی کنید با پریز دیگری امتحان کنید.
در به طور کامل بسته نشده و یا دکمه start فشار داده نشده.
روزنه های بازوی آبپاش را تمیز کنید.
میزان مواد شوینده یا براق کننده درست تنظیم نشده است،ظرف نمک خالی است،درب ظرف نمک به خوبی بسته نشده است.
محفظه براق کننده را پر کنید، میزان مصرف براق کننده را تنظیم کنید.
میزان مواد شوینده مناسب نیست، ظروف درست چیده نشده و یا بیش از حد در ماشین ظرف شویی قرار گرفته است ، فیلترها مسدود شده است، ظروف مانع گردش بازوی آبپاش شده اند،روزنه های بازوی آبپاش مسدود شده است،برنامه نادرستی انتخاب شده است